بیشتر
89 بازدید انیمه parvaz ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ بدون دیدگاه

انیمه های برتر (بخش دوم)

Rate this post

انیمه های برتر (بخش دوم)

کلمه انیمه از لحاظ تکنیکی به معنای تمام انواع انیمیشن در جهان است، اما به طور کلی به فیلم های انیمیشن تولید ژاپن که به سبک خاصی رنگ آمیزی شده‌اند اشاره دارد. در قسمت دوم معرفی انیمه های برتر، باهم به نقد و بررسی پنج انیمیشن برتر در سینمای جهان میپردازیم.

در قسمت انیمه های برتر (بخش دوم) سعی می شود بهترین انیمه ها را خدمتتان معرفی کنیم.

 

۱_ باد برمی خیزد

بر خلاف دیگر ساخته های میازاکی این اثر کاملا رئال بوده و هیچ نشانی از جادو در خود ندارد! با اینحال منتقدان این انیمه را کامل ترین اثر میازاکی میدانند.

داستان فیلم درباره سال های حوالی جنگ جهانی دوم است و به زندگی مردی به نام جیرو هوریکوشی پرداخته می شود که پرواز هواپیماهای جنگی ژاپن را برعهده دارد. میتوان گفت داستان فاقد از هیجان های قلعه متحرک هاول و یا پیچیدگی و تعلیق پونیو است و تنها زندگی جیرو هوریکوشی را با زبانی ساده و مینیمال بیان میکند و همین باعث متمایز شدن این انیمه در سینمای ژاپن شده است.

 

۲_ به خاطر دیروز

این فیلم ساخته سال ۱۹۹۱ است و میتوان گفت در حال حاضر یک انیمیشن کلاسیک محسوب میشود. این شاهکار ایسائو تاکاهاتا درباره یک زن شاغل بیست و هفت ساله است که با سفر به مناطق روستایی به یاد روزهای کودکی خود در توکیو می افتد. لحن جذاب فیلم و سبک احساسی آن باعث می شود یکی از بهترین انیمه ها برای بزرگسالان باشد. این انیمه در عین حال نگاه فمینیستی داشته و موضوعات آن بسیار پیچیده و چالش برانگیز هستند.

 

۳_ آکیرا

این انیمیشن که ژانر اکشن_ تخیلی دارد پر از صحنه های درگیری و مبارزه است، پس اگر از دوسداران این ژانر هستید دیدن این انیمه به شدت پیشنهاد میشود. درباره یک رهبر گروه دوچرخه سواری است که برای کمک به دوستش، که پس از تولد نیروی ماورایی به دست آورده، باید در مقابل نیروهای مخرب جامعه مبارزه کند. این فیلم از بسیاری جهات انقلابی و منحصربه فرد است. همچنین باید گفت از آثار موفق سینمای ژاپن است.

 

۴_ زمزمه قلب

استودیوی جیبلی بهترین انیمه های تاریخ را ساخته اما یکی از بهترین های آن “زمزمه قلب” ساخته یوشیفومی کوندو است. این داستان نوشته هایائو میازاکی درباره یک دختر دبیرستانی است که آرزو دارد نویسنده شود. سپس با پسری آشنا می شود که تمام کتاب های کتابخانه که این دختر انتخاب کرده را خوانده است. آن ها به هم نزدیک شده و عاشق هم می شوند. این داستان زیبا و مناسب بزرگسالان به خوبی توانسته عشق و رابطه میان دو تن که به هم نزدیک شدند و در عین حال به آرزوهای خود دست یافتند، را نشان دهند.

 

۵_ صدای خاموش

اگر به دنبال انیمه ای هستید که احساسات شما را عمیقا تحت تاثیر قرار دهد و شما را در دنیای جادویی خود محو کند، حتما باید به «صدای خاموش» گوش فرا دهید!

انیمه ای جذاب و زیبا و به یاد ماندنی از “نائوکو یامادا” (Naoko Yamada) که با انتشار این اثر به یادماندنی در سال ۲۰۱۶ توانست جایگاه بسیار مهمی در جهان طرفداران انیمه برای خود باز کند.

“صدای خاموش” داستان دلنشین دختری ناشنوا است که با ورودش به کلاس درس همه را تحت تاثیر خود قرار می دهد و کاری می کند تا بیننده از ابتدا تا انتهای انیمه بدون پلک زدن غرق در احساسات بی انتهای انیمه شود. از هر سنی و طرفدار هر ژانری که باشید، “صدای خاموش” یکی از آثار مورد علاقه تان خواهد شد.

منبع
مطلب چه طور بود؟
Rate this post
این نوشته توسط parvaz ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 5
دیدگاه خود را بنویسید
بدون دیدگاه