بیشتر
85 بازدید فیلم admin ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ بدون دیدگاه

پنج فیلم منتخب بروس لی

Rate this post

پنج فیلم منتخب بروس لی

در این لیست قصد داریم بهترین فیلم های بروسلی را معرفی کنیم باما همراه باشید.

۱ـ اژدها وارد می‌شود (Enter the Dragon)

 مردی که در هنرهای رزمی مهارت بالایی دارد، قبول می کند که برای جاسوسی به دعوت یکی از تبهکاران بزرگ، برای شرکت در مسابقه رزمی پاسخ مثبت دهد. گرچه او از پذیرفتن این دعوت، اهداف دیگری هم دارد.

۲ـ مشت خشم یا «خشم اژدها» (Fist of Fury)

«چن چن» به دنبال مرگ مرموز استادش به چین باز می گردد. در آنجا او با ژاپنی های نژاد پرستی مواجه میشود، و بر خلاف دوستانش در مقابل ظلم آن ها ساکت نمی ماند و با بهره گیری از تخصصش در هنرهای رزمی، در مورد مرگ استادش تحقیق می کند.

جکی چان در این فیلم نقش کوچکی دارد و حتی چهره اش دیده نمیشود در باقی صحنه ها نیز، به عنوان بدل سایر بازیگرها بدلکاری کرده است. این فیلم در ایران تحت عنوان خشم اژدها معروف است

۳ـ رئیس بزرگ (The Big Boss)

“چین” (Bruce Lee) همراه با پسرعموهای خود در یک کارخانه یخ کار می کند و قول داده است که هرگز وارد مبارزه با کسی نشود با این حال، هنگامی که اعضای خانواده اش پس از ملاقات با مدیریت ناپدید می شوند، او پی به شرارت رئیس بزرگ می برد و…

۴ـ بازی مرگ (Game of Death)

بازی مرگ (Game of Death)‏ فیلمی است به کارگردانی رابرت کلوز و با بازی بروس لی و کیم تاء جونگ و کریم عبدالجبار که در سال ۱۹۷۸ ساخته شده است. بعد از موفقیت بروس لی در هنگ کنگ، هالیوود به سراغغ بروس لی آمد و کمپانی برادران وارنر از وی خواست در فیلم «اژدها وارد می‌شود» به ایفای نقش بپردازد به همین دلیل بروس لی «بازی مرگ» را رها کرده و در «اژدها وارد می‌شود» که اولین فیلم جهانی وی به شمار می‌رفت به ایفای نقش پرداخت.

۵ـ راهِ اژدها (Way of the Dragon)

«تانگ لانگ» به ایتالیا می رود تا به خویشاوندانش در گرداندن رستورانشان کمک کند. اوباش محله که تا بحال از خویشاوندان او باج می گرفتند، با آمدن لانگ در میابند که دیگر نمی توانند مانند سابق به کارشان ادامه دهند و از این رو رئیس‌ آن‌ها برای شکست دادن لانگ یک استاد رزمی آمریکایی را استخدام می کند.

برای دیدن بیوگرافی بروس لی میتوانید بر روی اسم آن کلیک کنید

منبع
مطلب چه طور بود؟
Rate this post
این نوشته توسط admin ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 58
دیدگاه خود را بنویسید
بدون دیدگاه