بیشتر
30 بازدید فیلم نقد فیلم admin ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ بدون دیدگاه

نقد و بررسی فیلم Anna

Rate this post

نقد و بررسی فیلم Anna

ژانر:

اکشن، هیجان انگیز

ستارگان :

Sasha Luss, Helen Mirren, Luke Evans

کارگردان :

Luc Besson

صفحه Imdb

خلاصه داستان:

این فیلم در مورد زنی به نام آنا است که در زیر صورت زیبا و برجسته اش، یک راز بزرگ خوابیده است. او توانایی ها و مهارت های ماندگاری دارد و از آن ها برای تبدیل شدن به یکی از ترسناک ترین قاتلان دولت در سراسر دنیا استفاده می کند…

تریلر

 

اگرچه فیلم Anna شروع خوبی داشت با ریتم تند و موسیقی متن مناسب شروع شد  اما در ادامه به زوال میرود و این تفاوت باعث بهم خوردن ریتم اصلی و خط داستانی فیلم میشود.
از طرفی دیگر فلش بک های زیادی که در طول فیلم وجود دارد باعث آشفتگی و بهم خوردن فرم فیلم میشود. این جریان سیال در کنار ریتم تندی که وجود دارد باعث گیج شدن و خسته شدن مخاطب میشود و به نظر میرسد که کارگردان قادر به بالانس کردن جریان در این فیلم نبوده و به خوبی از پس آن برنیامده است.
تعداد فلش بک بسیار زیاد بوده و کارگردان در تایم درستی از آن ها استفاده نمی کند.
از طرفی دیگر شباهت صحنه های اکشن آنا و جان ویک را نمیتوان نادیده گرفت. اگر چه صحنه های مبارزه درخشان است اما خالی از خلاقیت هستند تا جایی که میتوان به جرعت گفت سرچشمه ایده این صحنه ها جان ویک است! همچنین از لحاظ ایده فیلم را نیز میتوان مانند فیلم red sparrow دانست.
از نقاط ضعف دیگر باید به شخصیت پردازی ضعیف آنا اشاره کرد چرا که از ابتدا به اهداف او کامل اشاره نمیشود بلکه خواسته های او در قالبی اشتباه بیان میشود و در آخرین سکانس ها کارگردان کمی موفق میشود بالاخره شخصیت آنا را شکل دهد.  در طول فیلم برای اتفاقات پایانی داستان هیچ نشانه و یا آمادگی ای وجود ندارد. همچنین اضافی بودن برخی از سکانس ها که هیچ ارتباط خاصی با داستان اصلی ندارند باعث دامن زدن به آشفتگی و هرج و مرج فیلم میشودتابیننده از جریان اصلی فیلم دور شود با توجه به این که تایم فیلم را می توان کم دانست تا این مشکلات خود را بیشتر به رخ بکشد
یک پوشش تخیلی فیلم را در خود غرق کرده است چرا که سازمان جاسوسی به نمایش در آمده در آنا، دچار اشتباهات زیاد و فاحشی میشود که دور از عقل به نظر میرسد!.
بهتر بود صحنه های اضافی حذف شوند و به نکات اصلی داستان بیشتر پرداخته شود همچنین باید توجه داشت که صحنه های مبارزه -با اینکه شباهت زیادی با صحنه های اکشن جان ویک شدند_ کاملا بدون منطق هستند.
نویسنده :  پویا و پرواز
منبع
مطلب چه طور بود؟
Rate this post
این نوشته توسط admin ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 58
دیدگاه خود را بنویسید
بدون دیدگاه