بیشتر
14 بازدید فیلم نقد فیلم parvaz ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ بدون دیدگاه

نقد و بررسی ددپول یک

Rate this post

نقد و بررسی ددپول یک

در این پست به نقد و بررسی ددپول یک می پردازیم.امیداواریم مورد پسند شما نیز واقع شود.

نقد و بررسی ددپول یک

نقد و بررسی ددپول یک

فیلم کمدی اکشن دد پول، یکی از قوی ترین ساخته های مارول به کارگردانی تیم میلر و نویسندگی رت ریس و پال ورنیک، با بازی رایان ریوندلز، مورنا باکارین، جینا کارانو اد اسکرین، بر اساس کمیکی با همین نام ۱۲ فوریه ۲۰۱۶ به روی پرده ی سینماها رفت.

اگرچه کمپانی فاکس در ابتدا برای ساخت و اکران این فیلم ابرقهرمانی دچار تردید بود اما سرانجام پس از واکنش خوب و دور از انتظار مخاطبان به تیزر آزمایشی این فیلم،  دیگر جای تردیدی برای فاکس باقی نماند.

همچنین پس از اکران، این فیلم توانست به موفقیت چشم گیری دست پیدا کند و ۷۸۳/۱ میلیون دلار در گیشه فروش کند!

داستان فیلم

این فیلم داستان وید ویلسون را روایت میکند که برای رهایی از سرطان و بازگشتن پیش معشوقه اش ونسا، زیر نطر یک کمپانی غیر قانونی تحت درمان قرار میگیرد و بعد از کمی درمیابد که فریب خورده است! فیلم با یک نمای لانگ شات و حرکت کند و چرخشی دوربین با پس زمینه ی راوی که همان دد پول است، شروع میشود.

حالت بامزه و حرف های رکیک راوی در سکانس اول و حرکت کند دوربین در برابر یک درگیری را میتوان اولین نقطه ی تمایز این فیلم از دیگر ساخته های مارول در نظر گرفت.

همچنین شخصیت پرداری شخص دد پول نیز نقش موثری در این تمایز دارد! بر خلاف دیگر آثار مارول در این فیلم ما شاهد یک قهرمان دیوانه_ که در سری های قبلی نقش ضد قهرمان را نیز داشته است_ با شوخی های هجو و چهره ای کریه که برای پوشاندن آن از ماسک استفاده میکند، هستیم؛ او برای برقراری صلح جهانی، پایلن دادن به جنگ یا جلوگیری از ورود بیگانگان نمیجنگد بلکه او تمام تلاش او برای خودش و زندگی اش است. در نتیجه میتوان گفت خبری از جنگ بین خیر و شر نیست چرا که دد پول شخصیتی خاکستری دارد!

شخصیت های فیلم

مانند شخصیت اصلی، کاراکتر های دیگر نیز شخصیتی خاکستری با پیشینه ای معمولی دارند، اگر چه به نطر میرسد این موضوع باعث تکراری و یا خسته کننده شدن داستان میشود اما نتیجه چیزی برخلاف این گفته را ثابت میکند! تمامی این نقاط و گره ها باعث متمایز شدن این فیلم در دنیای مارول میشود چرا که دد پول داستان صد قهرمان ها و دغدغه های آنها در دنیا و فصای قهرمان ها است، پس به جرعت میتوان از این فیلم به عنوان یک فیلم ساختار شکن یاد کرد.

نکات مثبت ددپول:

از دیگر نکات مثبت فیلم میتوان به دیالوگ ها _که نقش بسیار کلیدی دارند_ اشاره کرد.

وجود کلمات طنز، و شوخی های خیابانی باعث میشود که مخاطب احساس راحتی و نزدیکی با فیلم داشته باشد و بدون توجه به جزئیات از تماشای فیلم و خوردن پاپ کردن لذت ببرد!

دد پول برخلاف انتظار سازندگان در دنیای سینما به اسمی پر س و صدا و پولساز تبدیل شد و به موفقیت بزرگی دست پیدا کرد. آنچه که باعث موفقیت دو چندان این فیلم شده است، غافلگیری و سختار شکنی بی حد و مرز این فیلم است. دد پول با شوخی های جنسی و صورت دلخراش اش و همچنین دغدغه اش برای مبارزه و تلاش او برای بازیابی عشق، باعث تغییر باور های کهنه ی ما درباره ی قهرمان ها میشود.

 

منبع
لیست بست
مطلب چه طور بود؟
Rate this post
این نوشته توسط parvaz ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 5
دیدگاه خود را بنویسید
بدون دیدگاه