بیشتر
48 بازدید بیوگرافی کارگردانان admin ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ بدون دیدگاه

بیوگرافی Todd Phillips (تاد فیلیپس)

Rate this post

بیوگرافی Todd Phillips (تاد فیلیپس)

صفحه Imdb

تاد فیلیپس (Todd Phillips) کارگردان سینما و تلویزیون است. وی سال ۱۳۴۹ چشم به جهان گشود. از مهم‌ترین آثار تاد فیلیپس می‌توان به کارگردانی فیلم خماری: قسمت سوم، فیلم خماری: قسمت دوم و فیلم موعد مقرر اشاره کرد.

تاد فیلیپس کار حرفه‌ای خود را از سینما آغاز کرد و سال ۱۳۸۲ در ۳۳ سالگی در فیلم مدرسه قدیمی به عنوان کارگردان فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم خماری: قسمت سوم، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای تاد فیلیپس محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون Luke Wilson، وینس وان، ویل فرل و Jeremy Piven را تجربه کرد.

تاد فیلیپس در سال ۱۳۹۲ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید اثر مهمی حضور داشته است. اثر مهم تاد فیلیپس در این سال، فعالیت در فیلم خماری: قسمت سوم به عنوان کارگردان محسوب می‌شود.

 

 

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی تاد فیلیپس فعالیت در فیلم خماری: قسمت سوم بوده است. تاد فیلیپس سال ۱۳۹۲ در ۴۳ سالگی فیلم خماری: قسمت سوم را کارگردانی کرد که توانست خود را میان اهالی فضای سینما مطرح کند. از تاد فیلیپس نقل قول شده است که برای کارگردانی در فیلم خماری: قسمت سوم و همکاریش با عوامل و بازیگران اعلام رضایت کرده است. تاد فیلیپس توانست با فعالیت در فیلم خماری: قسمت سوم تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر بردلی کوپر، زک گالیفیاناکیس، اد هلمز و Justin Bartha توانست سطح کاری او را متحول کند.

تاد فیلیپس علاوه‌بر فیلم خماری: قسمت سوم، سال ۱۳۹۰ در ۴۱ سالگی فیلم خماری: قسمت دوم را کارگردانی کرده است. تاد فیلیپس این‌بار با هنرمندانی چون بردلی کوپر، زک گالیفیاناکیس، اد هلمز و Justin Bartha همکاری داشت.

با اینکه تاد فیلیپس را بیشتر بعنوان کارگردان می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. تاد فیلیپس علاوه‌بر کارگردان به‌عنوان نویسنده و بازیگر نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین آثار تاد فیلیپس در حرفه‌ی نویسنده، فیلم سگ های جنگی، فیلم خماری: قسمت سوم، فیلم School for Scoundrels و فیلم مدرسه قدیمی است. مهم‌ترین اثر تاد فیلیپس در حرفه‌ی بازیگر، فیلم موعد مقرر است.

در مجموع در کارنامه ۴۸ ساله و بیوگرافی تاد فیلیپس آثار مهمی وجود دارد. اگر می‌خواهید با بیوگرافی تاد فیلیپس و زندگی حرفه‌ای و آثار او بیشتر آشنا شوید، حتما به صفحه هر یک از آثار تاد فیلیپس در منظوم سر بزنید. همه ۸ اثر مهم تاد فیلیپس در منظوم یک پروفایل اختصاصی دارند که اطلاعات کامل معرفی آنها تهیه شده است. امتیازی که هر یک از آثار تاد فیلیپس در منظوم دارند، نمره و امتیازی است که مردم از یک تا ده به آنها داده‌اند. در واقع هر چقدر تاد فیلیپس در آثار ارزشمندتری فعالیت کرده باشد، توانسته نمره‌ی بیشتری از سوی مردم بگیرد، در نتیجه سوابق کاری و بیوگرافی تاد فیلیپس درخشان‌تر خواهد شد. مثلا اثری که در بیوگرافی تاد فیلیپس بیشترین امتیاز را از مردم گرفته است، فیلم خماری: قسمت سوم محسوب می‌شود و اثری که در بیوگرافی تاد فیلیپس کمترین امتیاز را گرفته است، فیلم مدرسه قدیمی محسوب می‌شود.

اگر در مورد بیوگرافی تاد فیلیپس نکات بیشتری می‌دانید حتما برای ما ارسال کنید تا کمکی بزرگ به همه مخاطبان و طرفداران تاد فیلیپس کرده باشید. مثلا اگر اطلاعاتی دقیق‌تر در مورد بیوگرافی تاد فیلیپس، آثار تاد فیلیپس، جوایز تاد فیلیپس، همکاران تاد فیلیپس، گالری عکس تاد فیلیپس، قد تاد فیلیپس، وزن تاد فیلیپس، رنگ چشم تاد فیلیپس، وضعیت تأهل و همسر تاد فیلیپس، فرزندان تاد فیلیپس، حواشی تاد فیلیپس و کودکی تاد فیلیپس می‌دانید حتما برای ما ارسال کنید.

 

فیلم تحسین‌شده تاد فیلیپس در جشنواره فیلم تورنتو هم همه نگاه‌ها را به خود جلب کرده و انگار قصد ندارد به این زودی‌ها از صدر خبرهای سینمایی پایین بیاید.

ظهر روز سه‌شنبه بالاخره نوبت نمایش به فیلم «جوکر» در جشنواره تورنتو رسید؛ فیلمی که تنها چند روز پیش جایزه اول جشنواره فیلم ونیز را به خود اختصاص داده بود و حالا یکی از امیدهای اسکار نیز به شمار می‌رود. نمایش این فیلم به طور همزمان در دو سالن اصلی جشنواره بود اما از همان اول صبح یک صف بسیار طولانی برای دیدن فیلم تشکیل شد و تقریبا یک ساعت پیش از شروع نمایش، به تماشاچیان اجازه ورود به سالن دادند تا راحت‌تر بتوانند سیل تماشاگران را کنترل کنند.

بعد از اتمام نمایش فیلم به نظر می‌رسید که این فیلم تاد فیلپس توانسته باشد انتظار تماشاچیان را برآورده کرده باشد. بازی درخشان واکین فینیکس، فیلمنامه قدرتمند فیلپس و اسکات سیلور با گره‌ها و تعلیق‌های درخشان و پایان‌بندی  هوشمندانه به خوبی نشان می‌دهند که چرا هیات داوان جشنواره ونیز تصمیم گرفت جایزه شیر طلایی را به این فیلم اختصاص دهد.

هر چند فیلم ارجاع‌هایی جزئی به داستان بتمن و شخصیت جوکر در آن دارد، اما در واقع این فیلم ساختاری کاملا مستقل دارد. فیلمی بسیار خوش‌ساخت که در واقع شکواییه است از جامعه آمریکا، تضاد طبقاتی و بی‌عدالتی‌های حاکم بر آن. البته فیلپس در تمام لحظات این اثر، حتی یک قدم هم از رسالت اصلی خود یعنی فیلم‌سازی دور نمی‌شود و تمام حرف‌های خود را به شکلی ظریف و هوشمندانه در قالب یک اثر سینمایی بیان می‌کند.

 

 

 

منبع
مطلب چه طور بود؟
Rate this post
این نوشته توسط admin ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 58
دیدگاه خود را بنویسید
بدون دیدگاه