بیشتر
37 بازدید انیمه parvaz ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ بدون دیدگاه

انیمه های برتر(بخش اول)

Rate this post

انیمه های برتر

در این بخش به معرفی انیمه های برتر(بخش اول) می پردازیم.امیدواریم دوست داشته باشید!

۱_ مدفن کرم های شب تاب

مدفن کرم های شب تاب

مدفن کرم های شب تاب

یک فیلم تراژدی انیمه به کارگردانی و نویسندگی ایسائو تاکاها و ساخته استدیو جیبیلی است. ماجرای فیلم در زمان جنگ جهانی دوم رخ میدهد و داستان درباره ی خواهر و برادری است که پس از، از دست دادن مادراشان تصمیم میگیرند تا مدتی که پدرشان از جنگ باز میگردد با یکی از اقوامشان زندگی کنند، اما سختگیری ها و شرایط دشوار خانواده آنها را مجبور میکند تا در پناهگاهی که بیرون از روستا قرار دارد زندگی کنند.

 

۲_ شهر اشباح

شهر اشباح

شهر اشباح

 

شهر اشباح شاهکاریست به کارگردانی هایائو میازاکی و ساخته استدیو جیبیلی همچنین این انیمه را برترین پویا نمایی تمام دوران مینامند! داستان آن درباره ی چیهیرو ی ۱۰ ساله است که با پدر و مادرش به شهر جدیدی نقل مکان کرده است. آن‌ها که با ماشین در حال حرکت هستند، راه خانه جدید را گم کرده و سر از تونلی در جنگل در می‌آورند. پس از پیاده شدن و گذر از این تونل به خاطر کنجکاوی، آن‌ها وارد مکانی سرسبز و آرام می‌شوند که در اصل گرمابه و استراحتگاه خدایان و ارواح دین ژاپنی شینتو است. پس از دیدن غذاهای آماده و خوشمزه، پدر و مادر چیهیرو سرگرم خوردن می‌شوند تا بعداً پول آن را بپردازند در این میان چیهیرو که برای گشت زدن به اطراف رفته بود، پس از بازگشتن پدر و مادرش را در حالی میابد که تبدیل به خوک شدند! و او باید برای نجات آنها در شهر اشباح بماند و….

کشش داستانی بسیار بالا و نقاط عطف قوی و همچنین خلاقیت و آشنا زدایی ای که در آن به کار برده شده، سبب شده است که  پس از سالها هنوز هم یکی از پر فروش ترین انیمه ها در سینمای ژاپن باشد.

 

۳_ قلعه متحرک هاول

به جرات میتوان گفت این انیمه یکی از برترین ها در ژانر سورئال است. استفاده از تخیل و  منظره های خیال انگیز میتواند شما را تا چند روز درگیر خودش کند. مانند دیگر ساخته های هایائو میازاکی اینبار نیز قهرمان داستان یک زن است.

داستان فیلم درونمایه ای انتقادی دارد به جنگ که در غالب، جادو به تصویر کشیده شده و بیان میشود. دختری جوان، “سوفی”، پس از آشنایی با هاول، جادوگر جوانی که از چشم ها پنهان است توسط جادوگری نفرین شده و تبدیل به یک پیرزن می شود و برای از بین بردن این طلسم از شهر خارج شده و زمانی که در طوفان گیر کرده است،  به قلعه متحرک هاول می رسد.

این انیمه برنده بهترین اسکار انیمیشن نیز است، و پس از سالها هنوز هم طرفداران خودش را در سراسر دنیا دارد!

 

۴_ اسم تو

این فیلم که در گیشه سر و صدای بسیاری به پا کرد، در سبک رمانتیک_ فانتزی به نویسندگی و کارگردانی  ماکوتو شینکای است که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد. فیلم برگرفته شده از رمانی با همین نام به قلم شینکای است.  و از نظر منتقدین یکی از برترین انیمیشن های دنیا است.

کشش داستانی بالا و همچنین غافلگیری فیلم باعث متمایز شدن این انیمه نسبت به دیگر  رقبای خود میشود؛ همچنین داستان درام و رمانتیک فیلم باعث شد که  جزء چهار فیلم پر فروش تاریخ سینمای ژاپن قرار بگیرد!

فیلم درباره دختر دبیرستانی است که همراه مادربزرگ و خواهرش  در یک روستا زندگی میکند و از زندگی کسالت بار خودش خسته شده و آرزو میکند در زندگی بعدی خود به پسری تبدیل شود که در توکیو آزادانه زندگی میکند؛ یک روز صبح که برای آماده شدن و رفتن به مدرسه بیدار میشود، درمیابد که آرزویش برآورده شده است…

۵_ پونیو

از دیگر ساخته های استدیو جیبیلی و به کارگردانی هایائو میازاکی است. داستان حول محور دریا ها و اقیانوس ها میگردد و مانند همیشه قهرمان داستان یک دختر است. از نکات جالب این انیمه میتوان به ساخت تصاویر آن اشاره کرد، این انیمه بدون استفاده از گرافیک کامپیوتری ساخته شده و طبق روش سنتی تمام منظره ها، تصاویر و چهره ها به دست خلق شده اند. فضای فانتزی و روند آرام و عمیق فیلم، مخاطب را از دنیای اطراف جدا کرده و در خود غرق میکند.

داستان فیلم درباره ی ماهی کوچک قرمز رنگی به نام پونیو است که پس از دیدن پسری پنج ساله در ساحل، آرزو میکند که به یک دختر بچه تبدیل شود تا بتواند با او زندگی کند…

منبع
مطلب چه طور بود؟
Rate this post
این نوشته توسط parvaz ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 5
دیدگاه خود را بنویسید
بدون دیدگاه